Criollo Cure

August 9, 2023 0 Comments

Černý Angus. Herefords. Červený Angus. Holštýnsko. Charolais. Jedná se o některá z nejoblíbenějších plemen skotu ve Spojených státech. Co mají všichni společného? Všechny pocházejí z druhé strany rybníka.

Podsaditý černý Angus, zdaleka nejčastěji viděná kráva ve Spojených státech, pochází z mlhavých Maurů Skotska. Svalnaté červené a bílé Herefords pocházejí z travnatých kopců Anglie. Red Angus je kříženec Angus a anglických Longhorns. Holsteins, ikonické černobílé dojnice, které známe a milujeme, pocházejí ze severního Německa a Charolais, známý svými masivními rámy a krémovými barvami, pochází z francouzského alpského venkova.

To jsou dnes krávy na našich amerických pastvinách. Toto jsou plemena, o kterých jsme se rozhodli, že jsou nejziskovější kvůli jejich hmotnosti a rychlosti růstu; dobytek, který je určen spíše pro svěží zelené pastviny, rašeliniště a alpské nížiny než pro vyprahlé západní pláně. Dobytek, který patří do Zvuk hudby, než Dobré, Špatné a ošklivé. Není to chyba těchto evropských plemen, že byla vržena do těchto nehostinných pastvin v Kalifornii, Nevadě, Novém Mexiku a dalších vyprahlých státech, kde leží většina našich veřejných pozemků. Byli sem přivedeni, aby zvýšili zisky, přidali váhu hubeným pouštním plemenům skotu, která se dostatečně rychle nebalila na libry, aby vyhovovala firemní kultuře skotu, a “civilizovali” Divoký západ.